Vietnes sadaļas

   www.senes.lv   

Aktualitātes-2011

Sezonas-2011 fotohronika (oktobris)
Mushrooms and toadstools of October, 2011
 

Bieži klīstot pa mežiem (un ne tikai) ļoti retu, tikai retu vai vienkārši fotogēnisku sēņu meklējumos, šīs vietnes fotogrāfs mēdz būt puslīdz lietas kursā par Latvijas sēņu valstībā notiekošo. Tādēļ bija radusies iecere šajā sezonā regulāri dalīties savos vērojumos ar vietnes apmeklētājiem. Tomēr augustā, sēņu sezonai "uzņemot pilnus apgriezienus", bet fotogrāfam esot hroniskā laika trūkumā, šo ieceri nācās radikāli sašaurināt. Arī rudens mēnešos šajā hronikā figurē vairs tikai paši ievērojamākie atradumi. Toties atainoti lielāka izmēra fotogrāfijās, dažkārt - vairākās.

 
Aprīlis Maijs Jūnijs Jūlijs Augusts Septembris Oktobris Novembris Decembris Janvāris '12


 

Oktobra ievērojamākie atradumi

 

Atkal uzieta vēdekļa sārtaine (Rhodotus palmatus)!

 Pēc ilga pārtraukuma Latvijā atkal ir uzieta ļoti retā, Sarkanajā grāmata un Aizsargājamo sugu sarakstā iekļautā vēdekļa sārtaine. Kādā gravā pie Amatas gravā tās atrada Mikologu biedrības biedrs A.Valdovskis (un laipni parādīja arī mūsu vietnes fotogrāfam). Diemžēl jau pasen izaugušas sēnes ar īpašu krāšņumu vairs neizcēlās.

 
Pa pēdām iepriekšējiem atradumiem
 


Parastā aknene
Fistulina hepatica
Jaunākais no diviem aknenes augļķermeņiem, kuri ir redzami septembra lappusē, oktobrī izauga gandrīz tikpat liels kā vecākais, šādi izveidojot varenu "dubultpiepi".
Šīs aknenes pilna augšanas hronika (kā arī ļoti detāli uzņēmumi tuvplānā) tagad ir piekārtoti šīs sugas aprakstam mūsu divvalodīgajā vietnē fungi.lv, konkrēti, šeit.
Bārkstainā mušmire
Amanita strobiliformis
Šī ārkārtīgi retā mušmire, kuras augļķermeņi jau bija izauguši trīs reizes augustā, bet ik reizes tika no garāmgājējiem izspārdīti, oktobrī izauga pat vēl ceturto reizi! Tomēr arī šis augļķermenis tika atrasts jau sabradāts... Tā vai citādi, šajā atradnē šosezon ir izspraukušies no zemes pavisam 6 (seši) šī izcilā retuma eksemplāri!
 

 
Aprīlis Maijs Jūnijs Jūlijs Augusts Septembris Oktobris Novembris Decembris Janvāris '12
 

Vietnes sadaļas