Vietnes sadaļas

   www.senes.lv   

Aktualitātes-2011

Sezonas-2011 fotohronika (septembris)
Mushrooms and toadstools of September, 2011
 

Bieži klīstot pa mežiem (un ne tikai) ļoti retu, tikai retu vai vienkārši fotogēnisku sēņu meklējumos, šīs vietnes fotogrāfs mēdz būt puslīdz lietas kursā par Latvijas sēņu valstībā notiekošo. Tādēļ bija radusies iecere šajā sezonā regulāri dalīties savos vērojumos ar vietnes apmeklētājiem. Tomēr augustā, sēņu sezonai "uzņemot pilnus apgriezienus", bet fotogrāfam esot hroniskā laika trūkumā, šo ieceri nācās radikāli sašaurināt. Arī rudens mēnešos šajā hronikā figurē vairs tikai paši ievērojamākie atradumi. Toties atainoti lielāka izmēra fotogrāfijās, dažkārt - vairākās.

 
Aprīlis Maijs Jūnijs Jūlijs Augusts Septembris Oktobris Novembris Decembris Janvāris '12


 

Septembra ievērojamākie atradumi

 Parastā aknene
Fistulina hepatica
No ozola pamatnes sākusi augt ārā ļoti retā, Sarkanajā grāmatā ierakstītā aknene. Pērn šeit tikko izlīdušo akneni ātri vien piebeidza kāds grauzējiņš. Kā būs šogad?

Lakas plakanpiepe
Ganoderma lucidum
Šīs ļoti retās, Sarkanajā grāmatā ierakstītās piepes augļķermenis nav pirmais, kas izaudzis uz šī celma: pa kreisi redzamas vēl viena agrāka augļķermeņa paliekas.

 


Parastā aknene
Fistulina hepatica
Šogad aknene (kura vēl pavisam jauna ir redzama lapas augšpusē) tomēr dabūjusi izaugt līdz pienācīgam vecumam un lielumam! Tikmēr virs tās ir parādījusies otra. Pilna šīs aknenes hronika tagad ir piekārtota sugas aprakstam, kurš atrodas šeit.

Kastaņu smilšbeka
Gyroporus castaneus
Šī visai retā, Latvijas aizsargājamo sugu sarakstā ietvertā beka izaugusi negaidītā vietā - kapavietas dzīvžogā! Tur tā nebija labi nofotografējama, tāpēc šeit skatāma nogriezta un turpat blakus nolikta guļus. Šī eksemplāra cepurīte ir netipiski tumša.

 

 
Aprīlis Maijs Jūnijs Jūlijs Augusts Septembris Oktobris Novembris Decembris Janvāris '12
 

Vietnes sadaļas