Vietnes sadaļas

Lapiņsēnes

Mālubālā zvīņene
Liesmainā zvīņene Pholiota lenta Smaržīgā zvīņene
 

Neliela (caurmērs 4-9 cm) lapiņsēne ar krēmkrāsas vai okerkrāsas cepurīti, sausā laikā - zīdaini spīdīgu, mitrā laikā - ļoti gļotainu, un ar bālganām pieguļošām zvīņām gar cepurītes malu, kuras mitrā laikā burtiski peld gļotu slānī. Vecākai sēnei zvīņu dažkārt vairs tikpat kā nav. Lapiņas ir cieši sablīvētas, sākumā bālganas, vēlāk okerbrūnas vai pat rūsasbrūnas. Pavisam jaunai sēnei tās aizklāj bālgans plīvurs, kura paliekas vēlāk izveido ap kātiņu neizteiktu gredzenveida joslu. Virs tās kātiņš ir balts un zvīņaini šķiedrains, zem tās - bālā okerkrāsā ar baltu apsarmi, bet vecumā - gluds un gaiši brūns. Aug rudens pusē uz augsnē iegrimušas skujkoku koksnes un meža nobiru slānī. Bieži sastopama. Ēdama, taču mazvērtīga.

Mālubālajai zvīņenei ir krēmkrāsas vai okerkrāsas cepurīte, uz kuras zvīņu ir maz (šeit), bet dažkārt vairs nav nemaz (zemāk).

Mālubālās zvīņenes cepurīte mitrā laikā ir ļoti gļotaina (sk. atspīdumus, kā arī plēvi starp cepurīti un virsotnē pielipušo skuju).
Lapiņas ir sākumā bālganas, vēlāk oker- vai rūsasbrūnas. Kātiņš ir bez izteiktām zvīņām, augšgalā balts, apakšgalā gaišbrūns.

Liesmainā zvīņene

Zvīņenes

Smaržīgā zvīņene
 
 

Lapiņsēnes