Vietnes sadaļas

Lapiņsēnes

Liesmainā zvīņene
Zeltainā zvīņene Pholiota flammans Mālubālā zvīņene
 

Neliela (caurmērs 4-8 cm) lapiņsēne ar sākumā dzeltenu un vēlāk oranždzeltenu cepurīti, kuru klāj atspūrušas zvīņas, sākumā - tādā pašā krāsā kā cepurītes virsmiziņai, vēlāk - nedaudz gaišākas. Lapiņas ir cieši sablīvētas, sākumā citrondzeltenas, tad ar olīvzaļganu vai brūnganu nokrāsu. Pavisam jaunai sēnei tās aizklāj dzeltens plīvurs, kura paliekas vēlāk kādu laiku bārkstaini nokarājas gar cepurītes malu, kā arī izveido ap kātiņu gredzenveida joslu. Zem tās arī kātiņu klāj zvīņas. Aug rudens pusē grupās uz augsnē iegrimušas skujkoku koksnes. Bieži sastopama. Neēdama.

Liesmainajai zvīņenei ir dzeltena vai oranždzeltena cepurīte, kuru biezi klāj zvīņas tādā pašā vai gaišākā krāsā, sākumā atspūrušas, vēlāk - vairs ne.

 

Liesmainās zvīņenes daudzās zvīņas var būt manāmi gaišākas nekā fons.

Liesmainajai zvīņenei arī kātiņu, izņemot tā augšdaļu, bagātīgi klāj zvīņas.

Abos attēlos redzamais liesmainās zvīņenes eksemplārs ir izcili liels, kā arī ar neparasti stipri izteiktu zvīņojumu uz cepurītes un vēl vairāk - uz kātiņa.

Vecai liesmainajai zvīņenei zvīņas vairs nav tik atspūrušas kā jaunai, tā ka reizēm tās ir pat pagrūti saskatīt.
Visi trīs attēlā redzamie liesmainās zvīņenes eksemplāri ir neparasti lieli, kā arī ar nedaudz netipisku nokrāsu.

Šīs lappuses trīs apakšējie foto ir no atradnes pie Ieriķiem, kurā liesmainās zvīņenes pastāvīgi ir izcili lielas un ar pastiprināti izteiktām sugas morfoloģiskajām pazīmēm.

Zeltainā zvīņene

Zvīņenes

Mālubālā zvīņene
 
 

Lapiņsēnes