Vietnes sadaļas

"Citādās" sēnes

Pilobolus ģints
 

Salīdzinoši lielas (individiuālie augļķermeņi principā saskatāmi pat bez mikroskopa) pelējuma sēnes, kuras aug uz sadalošamies zālēdāju izkārnījumiem. Augļķermenis sastāv no apm. lodveidīgās "cepurītes", kuras caurmērs ir stipri mazāks par 1 milimetru, un ļoti gara, tieva un padevīga (mīksta) kātiņa. Aug blīvos baros (un tikai tādēļ ir reāli apvidū pamanāmas ar neapbruņotu aci). Sastopamības biežums nav apzināts. Jautājums par ēdamību ir lieks.

Tā kā šādas sēnes ir ārpus mūsu pamatinterešu loka, līdz šim neesam nopietni mēģinājuši noteikt atradumu konkrētās sugas, un diez vai mēģināsim paredzamā nākotnē.


Atradums Nr.1
(Pilobolus longipes ?)

Šīs ģints sēnes aug uz sadalošamies zālēdāju izkārnījumiem daudzskatlīgos blīvos baros un tikai tādēļ ir reāli apvidū pamanāmas ar neapbruņotu aci.

Katrs šīs ģints sēņu bariņš ietver vismaz simtiem augļķermeņu, kuri sastāv no apm. lodveidīgās "cepurītes" un no ļoti gara un tieva kātiņa.

Šo sēņu lodveidīgās "cepurītes" ir stipri mazākas par 1 milimetru, bet kātiņi - burtiski matā tievumā un ļoti padevīgi.
(Šajā foto: uz kātiņiem, īpaši tur, kur sastopas vai gandrīz sastopas vairāki kātiņi, ir uzkrājušies sīki rasas pilieniņi.) 

 Par Latvijā sastopamo šīs ģints sugu skaitu mums nav informācijas.

"Citādās" sēnes

 

Bekas

 

Lapiņsēnes

 

Piepes