Vietnes sadaļas

Citādās 

Zvana lāčpurns
Smailais lāčpurns Morchella semilibera (syn. Mitrophora semilibera) Augstais lāčpurns
 

Pavasarī augoša vidēju izmēru (ne vairāk kā 10 cm augsta) askusēne ar šūnveidīgi sakrokotu, maziņu konusveida cepurīti tumši brūnā krāsā, baltu vai iedzeltenu kātiņu. Aug lapukoku un jauktos mežos ar bagātīgu augsni, dārzos, taču reti. Ēdama; pirms cepšanas ieteicams novārīt.
Zvana lāčpurnam ir ļoti maziņa (salīdzinot ar kātiņu) un aptuveni konusveidīga cepurīte. (Pa kreisi - pieaudzis eks., vidū un pa labi - novecot sākuši.)

Šie foto uzņemti desmitiem metru dziļā gravā - gaismā, kura nākusi caur tikko izplaukušo lapotni. Foto pēcapstrādes gaitā nav izdevies pilnībā novērst tās izraisīto zaļganumu.

Zvana lāčpurns atšķiras pēc uzbūves no līdzīgām sugām ar to, ka cepurīte ir saaugusi ar kātiņu apmēram pusē no tās augstuma (pa labi),
turpretī pārējiem lāčpurniem (parastajam, smailajam, augstajam) ir saaugusi visā augstumā, bet parastajam ķēvpupam - tikai pie galotnes.

Vēl attēlus un skaidrojumus sk. mūsu divvalodīgās (Lv+En) vietnes fungi.lv lappusēs, konkrēti, šeit.

 Pamatojoties uz pētījumiem molekulārā līmenī, dažos pēdējos gados lāčpurnu ģints sistemātika un taksonomija ir daļēji mainījusies.
 No sēņotāja skatpunkta šīm akadēmiska rakstura izmaiņām nav it nekādas nozīmes, tādēļ mūsu vietnē pagaidām ir saglabāta vecā.

Smailais lāčpurns

 Lāčpurni (4)

Augstais lāčpurns
 

Citādās