Vietnes sadaļas

   www.senes.lv   

Aktualitātes-2017

Atradumi 2017: izcili krāšņumi u.c.
Mycological findings in early September 2017
 

Šajā sadaļā tiek atainoti interesantākie mikoloģiskie atradumi, kurus gadījies uziet mūsu fotogrāfam vai arī senes.lv sadarbības partneriem. Atšķirībā no agrāko gadu hronikām, nu vairs neatspoguļojam ikdienišķākās norises sēņu valstībā, jo tās ik gadu ir vairāk vai mazāk līdzīgas.

 
Janv. – Aprīlis Maijs – Jūlijs Viss augusts Septembris-1 Septembris-2 Septembris-3 Septembris-4 Oktobris - Dec.


 
 

Lai arī liesmainā egļpiepe nav pieskaitāma pie īpašiem retumiem, šīs izceļas ar izcili sulīgiem krāsu toņiem. Kādas tās izskatījās jaunākas, sk. šeit.

 
 

Zeltainā korallene, lai arī iekļauta Aizsargājamo sugu sarakstā, tomēr nav no pašām retākajām sugām. Taču šis augļķermeņu pāris ir izcili skaists!

 
 

Līdzās divām jaunām zarainajām dižadatenēm šeit vēl saglabājusies pērnā! Acīmredzot pērnā rudens laikapstākļi sekmējuši tās ātru izkaltēšanos.

 
 

Samtainās spīgulītes, kuras parasti negadās sastapt īpaši bieži, šogad augušas pat ne vienā vien pilsētas ielā - zālājā starp brauktuvi un ietvi u.c.

 
 

Vēl viena sēne, kura šosezon augusi daudzreiz raženāk nekā "parastos" gados, ir visumā diezgan reti sastopamā dzeltenkāta saulsardzene.

Citi zīmīgi atradumi īsumā (ar saitēm uz foto)

 • Siguldas nomales koku pudurī pamanīta ļoti reti sastopamā baltkāta sārtlapīte, kura iepriekšējos gados tur pavisam noteikti neauga, bet šogad piepeši bija uzradusies uzreiz daudzos desmitos eksemplāru (klikšķiniet uz sīkattēla!). Jaunā atradne, cik mums zināms, ir tikai trešā Latvijā.

 
 

 
Janv. – Aprīlis Maijs – Jūlijs Viss augusts Septembris-1 Septembris-2 Septembris-3 Septembris-4 Oktobris - Dec.
 

Vietnes sadaļas