Vietnes sadaļas

   www.senes.lv   

Aktualitātes-2016

Septembris 2016: pazīstamas un jaunas sugas
Mushrooms and toadstools of September, 2016
 

Šī hronika atspoguļo to, ko vietnes senes.lv fotogrāfam gadījies atrast savās šīs sezonas gaitās pa Latvijas mežiem (un ne tikai mežiem).* Tā kā šīs hronikas veidošana vecajā apjomā un kvalitātē izrādījusies pārāk laikietilpīga, šogad tās vēriens un noformējums top pieticīgāki. Publicēšanas ātruma labad šeit atsakāmies no foto rūpīgas digitālās apstrādes. Tādēļ iepriekš atvainojamies par dažkārt viduvējo kvalitāti.

 

Janvāris Februāris Marts Aprīlis Maijs Jūnijs Jūlijs Augusts Septembris Oktobris Nov.– Dec.


 

Cilvēkresursu deficīta dēļ fotohronikas pastāvīgā aktualizēšana ir apturēta. Paretam tiek pievienots tikai kāds neparastāks vai krāšņāks fotosižets.

 
 
Žogmalē pie nomaļas ielas parastā bēzubeka saaugusi tik raženi, ka mūsu fotogrāfam tā arī neizdevās tās precīzi saskaitīt. Bet starp 55 un 60 bija!
 
 
Tikmēr ceļmalas celmu, kuru Vidzemes šosejas uzlabotāji saārdīja, tomēr pilnībā neizplēsa, atkal bagātīgi izrotājusi gana retā ievērojamā liesmene.
 
 

Dabas muzeja un Mikologu biedrības komandai meklējot kārtējos ekspozīcijas papildinājumus sēņu izstādei, vienas dienas laikā
uzietas divas Latvijai jaunas lapiņsēņu sugas: no bārkstmaļu ģints - viena (pa kreisi), no čemurpūkaiņu ģints - otra (pa labi).

 

 
Janvāris Februāris Marts Aprīlis Maijs Jūnijs Jūlijs Augusts Septembris Oktobris Nov.– Dec.
 

Vietnes sadaļas