Vietnes sadaļas

   www.senes.lv   

Aktualitātes-2020

Iesākumam - sēnes Jaungada dienā
Mycological findings in early 2020
 

Šajās lappusēs tiek atainoti interesantākie mikoloģiskie atradumi, kurus gadījies uziet mūsu fotogrāfam vai senes.lv sadarbības partneriem. Pretstatā agrākajām hronikām, vairs tikpat kā neatspoguļojam ikdienišķās norises sēņu valstībā, jo tās ik gadu ir vairāk vai mazāk līdzīgas.


 
 

Jau jaunā gada pašā pirmajā dienā kā krāšņs svētku rotājums daudzviet bija novērojami koksnes sēnes Exidiopsis effusa izraisītie ledusmati.

 
 

Kā parasti šādos laikapstākļos, pērnā gada nogalē bija izaugušas un, no aukstuma necietušas, arī jauno gadu sagaidīja daudzas klijainās turzenes.

 
 

Joprojām svaigas vai pat vēl pavisam jauniņas samtainās ziemenes ir ikdieniška parādība gadumijā, ja vien gaisa temperatūra nav stipri zem nulles.

 
 

Turpretī svaigas baltās ziemenes jaunā gada pirmajā dienā ir kaut kas neparasts, jo normāli šīs sēnes, neatbilstīgi nosaukumam, aug agrā rudenī.

Kā parasti, jaunā gada pirmajā dienā bija novērojamas arī receklenes un eksīdijas (par piepēm nerunājot!), taču mūsu fotogrāfs tās šoreiz ignorēja.


 

Vietnes sadaļas