Vietnes sadaļas

     
Sēņu izstādes Latvijā
Mushroom exhibitions
 

Latvijā, kā jau īstenā sēņotāju zemē, ik gadus notiek dažāda mēroga un vēriena sēņu izstādes. Mūsu gadsimtā šādu pasākumu skaits ir ievērojami audzis. Rīkotāju loks plešas no Latvijas Nacionālā dabas muzeja līdz pat bērnudārzam!

 

Sēņu izstāde Latvijas dabas muzejā
Jau daudzus gadus Latvijas Dabas muzejs ik rudeni rīko Sēņu dienas, kas parasti turpinās piecas dienas (no trešdienas līdz svētdienai). Izstādē pārstāvēto sugu skaits puslīdz labos sēņu gados sasniedz divus simtus un vēl vairāk. Līdzās "dzīviem" eksponātiem var aplūkot lielformāta sēņu fotogrāfijas pie sienas un datoru ekrānos. Izstādes zālē pastāvīgi atrodas kāds Dabas muzeja sēņu speciālists, gatavs atbildēt uz jautājumu vai noteikt sēnes sugu. Paralēli izstādei Sēņu dienās norisinās arī citi ar sēnem saistīti pasākumi, t.sk. - bērniem. Vairāk informācijas un pilna izmēra ilustrācijas ir mūsu vietnē šeit.

Sēņu izstādes novados un pagastos
Pēdējā desmitgadē Latvijas novados un pagastos bieži vien notiek vietējās sēņu izstādes, tiesa, vairākumā gadījumu gan ne ikgadējas. Eksponātus šādām izstādēm ievāc lielākoties vietējie entuziasti kopā ar kādu pieaicinātu speciālistu. Pārstāvēto sēņu sugu skaits mēdz svārstīties ap vienu simtu,un izstāde ilgst tipiski vienu dienu. Speciālistu lomā visbiežāk ir Dabas muzeja darbinieki vai Mikologu biedrības biedri (to skaitā reizēm kāds no senes.lv). Ekspozīcijas dažkārt papildina speciālistu lekcijas par aktuālām ar sēnēm saistītām tēmām. Vairāk informācijas un pilna izmēra ilustrācijas ir mūsu vietnē šeit.

Sēņu izstādes brīvdabas pasākumos
Sēņu izstāde brīvā dabā ir nozīmīga sastāvdaļa dažiem ar sēņu lietām saistītiem brīvdabas pasākumiem. Sēņu dienā, kuru mēdz sarīkot Gaujas nacionālā parka Līgatnes Dabas takas, šāda brīvdabas izstāde, kurai eksponātus gan vāc pieaicinātie speciālisti, gan atnes paši Dabas taku apmeklētāji, būtībā bija šī pasākuma kodols. Latvijas sēņošanas čempionātos, kurus pusregulāri rīkoja Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte un akciju sabiedrība Latvijas valsts meži, sēņu izstāde bija vērtīga izglītojoša piedeva sacensību programmai. Vairāk informācijas un pilna izmēra ilustrācijas ir mūsu vietnē šeit.

Sēņu izstādes - arī izglītības iestādēs
Savas sēņu izstādes pasākušas rīkot arī izglītības iestādes, sākot ar augstskolām, turpinot ar vispārizglītojošām skolām (sevišķi patālāk no Rīgas) un beidzot pat ar dažu bērnudārzu! Vairāk informācijas un pilna izmēra ilustrācijas ir mūsu vietnē šeit.

 

  Sēņu izstādes ar senes.lv - sk. šeit

 

Vietnes sadaļas

 

Titullappuse