Vietnes sadaļas

     

Izstādes kopumā

Sēņu izstādes novados un pagastos
  
 

Kopš 21.gs. sākuma Latvijas novados un pagastos itin bieži notiek vietējās sēņu izstādes, tiesa, vairākumā gadījumu gan ne ikgadējas. Eksponātus šādām izstādēm ievāc lielākoties vietējie entuziasti kopā ar kādu pieaicinātu speciālistu. Pārstāvēto sēņu sugu skaits mēdz svārstīties ap vienu simtu, un izstāde ilgst tipiski vienu dienu. Speciālistu lomā visbiežāk ir Latvijas Dabas muzeja darbinieki vai Mikologu biedrības biedri (tajā skaitā arī no senes.lv). Ekspozīcijas dažkārt papildina speciālistu lekcijas par aktuālām ar sēnēm saistītām tēmām.

Ar ilgu vēsturi (10 gadi), pastāvīgumu (ik gadu) un vērienīgumu izcēlās Lielvārdes izstāde, taču, rīkotājiem sasniedzot ļoti cienījamu vecumu, pēc 2013. gada izstāde vairs nenotiek.

Kopš 2023. gada šādi pasākumi pārsvarā tiek ietverti Latvijas Mikologu biedības atbalstītā un koordinētā valsts mēroga Sēņu dienu programmā. Tādas programmas esamība sekmē ekspertu un to palīgu, eksponātu un palīgmateriālu pieejamību vietējo izstāžu gribētājiem.

 
 
 
Sēņu izstāde Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā 2011. gadā. Lielvārdes gadskārtējās (2011) sēņu izstādes afiša.
 
 

Sēņu izstāde Kuldīgas novadā (Ventas ciema brīvā laikā pavadīšanas centrā Bukaiši) 2011. gadā. Izstādi vadīja senes.lv pārstāvis.

 
Videosižeti par vietējām sēņu izstādēm
 

Lielvārdē 2012. gadā: Regioni.lv sižets Sēņu izstāde Lielvārdē           (ilgums 2:17)
Lielvārdē 2010. gadā: Regioni.lv sižets Kolužu ģimenes sēnu izstāde  (ilgums 2:28)
Jēkabpilī  2010. gadā: VDTV sižets Ēdamo un neēdamo sēņu izstāde (ilgums 2:04)

 

Kopš 2011. gada vietējo sēņu izstāžu norisi dažkārt uzņēmies vadīt eksperts no senes.lv (skat. šeit).

 

Izstādes kopumā