Vietnes sadaļas

1.reizi atrastās 

Egļu baravikas dzeltenā forma Latvijā
Neīstā bērzubeka Boletus edulis f. citrinus (syn. Boletus venturii) Pārslainās bekas blāvā var.
 

Egļu baravikas dzeltenā forma atšķiras no egļu baravikas parastās brūnās formas tikai ar savu krāsu. Sugas aprakstu kopumā, arī par tās formām, sk. mūsu divvalodīgajā vietnē fungi.lv, konkrēti, šeit.

 

Pirmo dzelteno baraviku jeb, pēc pašreizējās beku sugu sistemātikas, egļu baravikas dzelteno formu Latvijā atrada Edgars Mūkins 2007. gada 28. jūlijā Baldones pilsētas teritorijā uz sen iebraukta, taču vairs nelietota meža ceļa (vietā, kurai senes.lv + fungi.lv veidotāji ~20 sēņu sezonās bija gājuši pāri daudzus simtus reižu!). Tomēr piederība šai sugas formai tika noskaidrota daudz vēlāk (2011. gadā).

 

Pirmā Latvijā uzietā egļu baravikas dzeltenā forma.
Citus šī atraduma foto sk. fungi.lv, konkrēti, šeit.

Spriežot pēc fotouzņēmumiem dažādos rakursos un griezumā, kā arī pēc izvērsta vārdiskā apraksta, dzelteno baraviku uzgājis arī Aivars Vinogradovs Limbažu novadā pie Purgaiļu purva 2013. gada jūlijā.

 

Foto: Raivis Vinogradovs.

Par citu varbūtēju dzeltenās baravikas eksemplāru, kas bija uziets Ķeguma novada Tomes pagastā 2013. gada augustā, bija ziņa vietnē dabasdati.lv. Diemžēl atradējs neatsaucās mūsu aicinājumam sniegt papildu informāciju, kura palīdzētu gūt lielāku pārliecību par atraduma piederību sugai/formai.
 
Neīstā bērzubeka

1.reizi atrastās 

Pārslainās bekas blāvā var.