Vietnes sadaļas

Lapiņsēnes

Turzenes
 

Mazas lapiņsēnes siltos krāsu toņos ar plānām un briedumā plakanām cepurītēm, ar sākumā aiz daļējā plīvura slēptām lapiņām un ar mērena garuma kātiņiem. Aug uz dažādiem substrātiem pārsvarā siltajos gadalaikos, turpretim viena suga - vēsajos. Sastopamība - no bieži līdz ļoti reti. Neēdamas.

 

Klikšķinot uz galerijas attēla vai sugas nosaukuma, var nokļūt pie sugas ilustrēta apraksta kādā no mūsu vietnēm - fungi.lv vai senes.lv. Pievērsiet uzmanību, ka vietnes fungi.lv sugu aprakstos līdzās galvenajai lappusei ir vēl papildlappuses ar fotoattēliem un skaidrojumiem!
Klijainā turzene
Tubaria furfuracea
Aug vēlā rudenī, agrā pavasarī, pat siltā ziemā. Bieža.
Pārslainā turzene
Tubaria conspersa
Aug no pavasara beigām līdz rudens vidum. Pabieža.
Gredzenotā turzene
Tubaria confragosa
Aug vasarā un rudenī uz atmirušas koksnes. Ļoti reta.

 Latvijā ir konstatētas vēl divas turzeņu sugas.


Vēl no mūsu fotoarhīva

Klijainā turzene vēlā rudenī bieži aug prāvās grupās. Tomēr šis bars pilsētas ielas malā, zālājā starp košumkrūmiem (kadrā ietverts tikai daļēji) 
gan pēc blīvuma, gan pēc eksemplāru skaita tālu jo tālu pārspēja jebko citu no šīs sugas iepriekš redzēto. Tiesa, itin visi augļķermeņi bija pasīki.
(Siguldas piepilsēta, 2018. gada 22. novembris.)

Ka neticami lielo baru (augstāk) izveidojušas klijainās turzenes, apstiprina cepurīšu virsas izskats un to krāsas mainīgums atkarībā no mitruma.

Lapiņsēnes