Vietnes sadaļas

Citādās 

Sekstainā gailene
Ametista gailene Cantharellus tubaeformis / Craterellus tubaeformis Zeltkāta gailene
 

Parastajai gailenei radniecīga neliela (daži cm) sēne ar iedobtu, piltuvveidigu vai pat tauresveidīgu krunkainu virspusi dzelten- vai olīvbrūnos toņos. Augšdaļas apakšā ir izteiktas un regulārā veidā sazarotas krokas, kuras sākumā ir dzeltenas, bet vēlāk top pelēcīgi dzeltenas vai gaiši pelēkbrūnas. Vienmēr dobais kātiņš ir olīv- vai pelēcīgi dzeltens. Aug mitros mežos rudens pusē palielās un ciešās grupās. Pabieži sastopama. Ēdama (cepama).

Lai gan sekstainā gailene pēc uzbūves nav lapiņsēne, krokas augšdaļas apakšpusē ir tik izteiktas un regulāri izkārtotas, ka ļoti atgādina īstas lapiņas.
Kātinš ir samērā garš, vidū dobs, daždažādi izlocīts un saplacināts. Trīs šeit atainotie eksemplāri ir savai sugai pat stipri lieli (salīdz. ar egles čiekuru).

Sekstainās gailenes maliņa uz vecumu kļūst izteikti kruzuļaina (tāpēc "sekstainā"). Tipiski augdamas ļoti cieši viena pie otras, tās reizēm saplūst kopā.

Augšpuses krāsa sekstainajai gailenei var variēt diezgan plašās robežās (sk. arī augstāk un zemāk). Šeit atainotie varanti ir ekstremāli un visai reti.

Sekstainās gailenes tipiski aug ļoti ciešās grupās. Īpaši piemērotās vietās un izcili labvēlīgās sezonās (kā 2011. gadā) tās izaug pat milzu baros.
(Šeit atainota tikai neliela daļa no tāda milzīga bara. Plašāka aptvēruma foto, kurš agrāk bija te, tagad sk. gaileņu dzimtas pārskata lappusē).

Ametista gailene

Gaileņu dz.

Zeltkāta gailene
 

Citādās