Vietnes sadaļas

   www.senes.lv   

Aktualitātes-2016

Augusts 2016: Gada sēnes nedienas
Mushrooms and toadstools of August, 2016
 

Šī hronika atspoguļo to, ko vietnes senes.lv fotogrāfam gadījies atrast savās šīs sezonas gaitās pa Latvijas mežiem (un ne tikai mežiem).* Tā kā šīs hronikas veidošana vecajā apjomā un kvalitātē izrādījusies pārāk laikietilpīga, šogad tās vēriens un noformējums top pieticīgāki. Publicēšanas ātruma labad šeit atsakāmies no foto rūpīgas digitālās apstrādes. Tādēļ iepriekš atvainojamies par dažkārt viduvējo kvalitāti.

 

Janvāris Februāris Marts Aprīlis Maijs Jūnijs Jūlijs Augusts Septembris Oktobris Nov.– Dec.


 

Cilvēkresursu deficīta dēļ fotohronikas pastāvīgā aktualizēšana ir apturēta. Paretam tiek pievienots tikai kāds neparastāks vai krāšņāks fotosižets.

 
 

Bārkstaino mušmiri tās vienīgajā ne-Zemgales atradnē, kura ir pie paša gājēju celiņa, atkal piemeklējis parastais liktenis - tā tīšuprāt sabradāta...
Par spīti vandāļiem, tās šosezon tur bijušas daudz kuplākā skaitā nekā iepriekšējās sezonās. Turklāt atradne pirmo reizi izpletusies arī otrpus celiņa.

 
 

Par laimi, neviens nav apskādējis šo patiesi dižo (platums ap 80 cm!) krokainās kazbārdes čemuru, kurš izaudzis nomaļā vietā un krūmāja aizsegā.
(Šo retās sugas ļoti izcilo eksemplāru neatkarīgi no mums, izrādās, uzgājuši arī divi citi dabas novērotāji un pētnieki, - Julita Kluša un Ivars Leimanis.)

 

 
Janvāris Februāris Marts Aprīlis Maijs Jūnijs Jūlijs Augusts Septembris Oktobris Nov.– Dec.
 

Vietnes sadaļas