Vietnes sadaļas

   www.senes.lv   

Aktualitātes-2016

Jūlijs 2016: Gada sēnes uznāciens
Mushrooms and toadstools of July, 2016
 

Šī hronika atspoguļo to, ko vietnes senes.lv fotogrāfam gadījies atrast savās šīs sezonas gaitās pa Latvijas mežiem (un ne tikai mežiem).* Tā kā šīs hronikas veidošana vecajā apjomā un kvalitātē izrādījusies pārāk laikietilpīga, šogad tās vēriens un noformējums top pieticīgāki. Publicēšanas ātruma labad šeit atsakāmies no foto rūpīgas digitālās apstrādes. Tādēļ iepriekš atvainojamies par dažkārt viduvējo kvalitāti.

* Lai atspoguļotu neikdienišķu atradumu Latvijas sēņu valstībā, šomēnes hronikā iekļaujam arī cita fotogrāfa uzņemtu attēlu. 

Janvāris Februāris Marts Aprīlis Maijs Jūnijs Jūlijs Augusts Septembris Oktobris Nov.– Dec.


 

Cilvēkresursu deficīta dēļ fotohronikas pastāvīgā aktualizēšana ir apturēta. Paretam tiek pievienots tikai kāds neparastāks vai krāšņāks fotosižets.

 
Foto: Jeļena Belova (pēcapstrāde: senes.lv)

Jau jūlija pirmajās dienās Augstkalnē sastopama ne viena vien bārkstainā mušmire. Šķiet, tur garāmgājēji tās nemēdz izspārdīt tik cītīgi kā Siguldā...
Vairāk par šīs retās un aizsargājamās sugas jauno atradni Augstkalnes pagasta centrā sk. mūsu vietnes sadaļā "Sabiedrībā aktuālas sēņu lietas 2016".

 

 

Šovasar vareni izvērsusies pilsētvides izplatītākā beka - raganbeka. Tā sastopama itin visur: parkos, ielasmalu zālājos, starp daudzstāvu mājām u.c.
Izejot cauri dažai zaļākai mazpilsētai, varētu saskaitīt pat simtiem šo beku! Tomēr tas nav nekas ārkārtējs: līdzīgi ražīga tā bija 2009. vai 2010. gadā.

 
 

Pilsētvidē ir ienākusi arī pasaules indīgākā sēne, kura vēl pagājušā gadsimta pirmajā pusē tika uzskatīta par Latvijā reti sastopamu, - zaļā mušmire.

 

 
Janvāris Februāris Marts Aprīlis Maijs Jūnijs Jūlijs Augusts Septembris Oktobris Nov.– Dec.
 

Vietnes sadaļas