Vietnes sadaļas

   www.senes.lv   

Citādās 

Kopaugošā sistotrema
  Sistotrema confluens  
 

Maza gandrīz sniegbalta sēne ar labirintveidīgām porām augļķermeņa apakšpusē, kuru sieniņām ar laiku sašķeļoties, rodas adatveidīga struktūra. Aug rudens pusē. Ļoti reti sastopama: zināmi vien 6 atradumi (2022). Par ēdamību ziņu nav. [Provizorisks raksturojums, kurš tiks papalašināts.]

 

Jau 2016. gadā ievērojis Inčukalna novadā pie Silciema un nofotografējis Edgars Mūkins, taču novērojums drīz piemirsts un tā arī nav ticis izvērtēts līdz pat 2021. gadam. Tādējādi pirmo reizi Latvijā sugu konstatējis 2017.gadā Ivars Leimanis pēc atraduma Limbažu novadā pie Umurgas/Limbažu pagastu robežas netālu no Purgaiļu purva. Tajā pašā gadā uzieta Rundāles novada Svitenes pagasta dienvidrietumos (Valda Ērmane), bet 2020. gadā - Krimuldas pagastā pie Austriņkalna (vēlreiz Ivars Leimanis). 2021. gadā šāda sēne pamanīta Ventspils novada Usmas pagasta ziemeļaustrumos (Aija Amere), bet 2022. gadā - Rīgas teritorijā pie Ziepniekkalna (Sergejs Vedjanovs).

Kopaugošās sistotremas gandrīz sniegbaltie augļķermeņi patiešām parasti aug kopā pa vismaz pāris desmitiem.

Kopaugošās sistotremas apakšpusē ir labirintveida poras, kuru sieniņām ar laiku sašķeļoties, rodas adatveidīga struktūra.

Šīs lappuses foto ir no atradnes Gaujas nacionālajā parkā, starp bij. Silciema izgāztuvi un Silciema autobusu pieturu (2016.g. 25. septembris).

 

Citādās