Vietnes sadaļas

   www.senes.lv   

Citādās 

Sēne pagaidām bez latviskā nosaukuma
  Kretzschmaria deusta / Ustulina deusta  
 

Klājeniska sēne, sākumā ir pelēka ar baltu apmali, bet vēlāk nomelnē, par daudziem augķermeņiem kopā izveidojot ogļmelnu garozveida klājumu, kurš vizuāli atgādina uzburbušu asfaltu vai akmeņogles, taču ir diezgan trausls. Ieaug lapkoku stumbru pamatnēs un seklākajās saknēs, izraisot mīksto trupi, kuras dēļ arēji vesels koks arvien vairāk zaudē stiprību, tā ka var piepeši nolūzt vai izgāzties. Jaunie augļķermeņi parādās pavasarī, taču laika gaitā nomelnējušie un "pārogļojušies" augļķermeņi saglabājas cauru gadu. Diezgan bieži sastopama. Neēdama cietās konsistences dēļ.

Šī sēne ieaug lapkoku stumbru pamatnēs un seklākajās saknēs, tās bojājot, un turpina augt arī kādu laiku pēc tam, kas koks ir nolūzis vai nozāģēts.

Šī sēnes jaunie augķermeņi sākumā ir pelēki ar baltu apmali. Tie vienmēr uzrodas ciešās grupās un augšanas gaitā arvien vairāk saplūst cits ar citu.

Šīs sēnes vecie augķermeņi, kopā saplūduši, izveido uz koksnes ogļmelnu garozveida klājumu, kurš vizuāli atgādina uzburbušu asfaltu vai akmeņogles

Klājeniskas uz koksnes

 
 

Citādās