Vietnes sadaļas

Lapiņsēnes

Parastā bārkstmale
  Hebeloma crustuliniforme (syn. Hebeloma longicaudum) Sinepju bārkstmale
 

Vidēji liela lapiņsēne (caurmērs līdz 10 cm) ar spīdīgi dzeltenbrūnu (gar malu gaišāku) lipīgu cepurīti. Kātiņš spīdīgi bālgans un šķiedrots, augšdaļā arī lipīgs. Lapiņas gaišā okera vai kanēļbrūnā krāsā, šķautnēs balti pārslainas, ar šķidruma pilieniņiem; diezgan cieši sablīvētas. Mīkstums bālgans, griezumā krāsu nemaina; ar rutku smaržu. Aug rudens pusē zem dažādiem kokiem, parasti grupās, nereti pat visai lielās. Indīga. Bieži sastopama.

Parastajai bārkstmalei ir spīdīgi dzeltenbrūna, malā gaišāka cepurīte (šeit, slapjajai virspusei stipri atspīdot, izskatās krietni gaišākas nekā patiesībā),
spīdīgi bālgans un šķiedrots kātiņš. Parasti aug ciešās grupās, nereti lielās. (Šeit atainotā grupa izaugusi netipiskā vietā - uz pamesta skudrupūžņa). 

Parastā bārkstmale tipiski sastopama zālājos vai citā zemsedzē mežos, apstādījumos u.tml., bieži vien pat visai lielā skaitā.
Nereti mēdz veidot raganu apļus, reizēm daudz lielākus (gan pēc izmēra, gan pēc augļķermeņu skaita) nekā šeit atainotais.

Parastās bārkstmales lapiņas ir gaišā okera vai kanēļbrūnā krāsā, šķautnēs balti pārslainas, ar sīkiem šķidruma pilieniņiem.

 

Bārkstmales

Sinepju bārkstmale
 

Lapiņsēnes