Vietnes sadaļas

   www.senes.lv   

Lapiņsēnes

Parastā bārkstmale
  Hebeloma crustuliniforme (syn. Hebeloma longicaudum) Sinepju bārkstmale
 

Vidēji liela lapiņsēne (caurmērs līdz 10 cm) ar spīdīgi dzeltenbrūnu (gar malu gaišāku) lipīgu cepurīti. Kātiņš spīdīgi bālgans un šķiedrots, augšdaļā arī lipīgs. Lapiņas gaišā okera vai kanēļbrūnā krāsā, šķautnēs balti pārslainas, ar šķidruma pilieniņiem; diezgan cieši sablīvētas. Mīkstums bālgans, griezumā krāsu nemaina; ar rutku smaržu. Aug rudens pusē zem dažādiem kokiem, parasti grupās, bieži visai lielās. Indīga. Ļoti bieži sastopama.

Parastajai bārkstmalei ir spīdīgi dzeltenbrūna (gar malu gaišāka) cepurīte, spīdīgi bālgans un šķiedrots kātiņš. Parasti aug ciešās grupās, nereti lielās.
(Atainotā grupa izaugusi netipiskā vietā - uz pamesta skudrupūžņa. Parasti šī sēne sastopama zālājos vai citā zemsedzē mežos, apstādījumos u.c.)

Parastā bārkstmale nereti mēdz veidot raganu apļus, reizām daudz lielākus (gan pēc izmēra, gan pēc augļķermeņu skaita) nekā šeit atainotais.

Parastās bārkstmales lapiņas ir gaišā okera vai kanēļbrūnā krāsā, šķautnēs balti pārslainas, ar sīkiem šķidruma pilieniņiem.

Bārkstmales

 
 
 

Lapiņsēnes

Sinepju bārkstmale