Vietnes sadaļas

   www.senes.lv   

Citādās 

Oranžā galertene
  Dacrymyces stillatus  
 

Sīciņa (caurmērs 1-5 mm vai paretam vairāk, augstums arī daži mm) recekļainas konsistences sēne iepaļa spilventiņa, diska vai tml. formā, kura mitrā laikā aug lielos un ciešos baros uz trūdošas egļu, citu skujkoku un paretam arī lapkoku koksnes (t.sk. pat apstrādātas) gandrīz vai jebkurā gadalaikā, izņemot īstu ziemu. Ļoti bieži sastopama, tikai lielākoties paliek neievērota. Jautājums par ēdamību nav aktuāls tās niecīgo izmēru dēļ.

Oranžā galertene mitrumā aug lielos un ciešos baros uz trūdošas egļu, citu skujkoku un paretam arī lapkoku koksnes gandrīz vai jebkurā gadalaikā,
izņemot īstu ziemu. Augļķermenim ir iepaļa spilventiņa, diska vai tml. forma. Tipiskākā krāsa ir nevis koši oranža, bet pelēcīgi vai dzeltenīgi oranža.

Nereti oranžā galertene ir gandrīz vai tīri dzeltena, vien ar knapi nojaušamu oranžu ietonējumu. Tās augļķermeņu konsistence ir izteikti recekļaina.
Šīs sēnes aug uz mizu zaudējušam kritalām (šeit), celmu augšām un sānu virsmām (zemāk pa labi), stumbeņiem, sprunguļiem un pat uz brīvā dabā
esošas apstrādātas koksnes (piemēram, uz žoga stabiem vai uz dārza mēbelēm).

 
 

Citādās