Vietnes sadaļas

Citādās 

Sekstainā gailene
Parastā gailene Cantharellus tubaeformis / Craterellus tubaeformis Zeltkāta gailene
 

Parastajai gailenei radniecīga neliela (daži cm) sēne ar iedobtu, piltuvveidigu vai pat tauresveidīgu krunkainu virspusi dzelten- vai olīvbrūnos toņos. "Cepurītes" apakšā ir dziļas un regulārā veidā sazarotas krokas, kuras sākumā ir dzeltenas, bet vēlāk kļūst pelēcīgi dzeltenas vai gaiši pelēkbrūnas. Vienmēr dobais kātiņš ir olīv- vai pelēcīgi dzeltens. Aug mitros mežos rudens pusē palielās un ciešās grupās. Pabieži sastopama. Ēdama (cepama).

Lai gan sekstainā gailene pēc uzbūves nav lapiņsēne, krokas augļķermeņa apakšpusē ir tik dziļas un regulāri izkārtotas, ka ļoti atgādina īstas lapiņas.
Kātinš ir samērā garš, vidū dobs, daždažādi izlocīts un saplacināts. Trīs šeit atainotie eksemplāri ir savai sugai pat stipri lieli (salīdz. ar egles čiekuru).

Šo sēņu "cepurītes" ar laiku kļūst izteikti kruzuļainas. Tā kā sekstainās gailenes mēdz augt ļoti ciešas grupās, blakus augļķermeņi reizēm saplūst kopā.

 

Lai gan sekstainās gailenes vispār ir sastopamas daudz retāk nekā parastās, tomēr labvēlīgās sezonās (kā 2011.g.) tās dažviet izaug milzu baros.

Parastā gailene

Gaileņu dz.

Zeltkāta gailene
 

Citādās