Vietnes sadaļas

Citādās 

Dižskābaržu fleogēna
  Phleogena faginea  
 

Sīciņa kniepadatveidīgas formas un korķainas konsistences sēne ar galviņas caurmēru līdz 3 mm un ar kātiņa garumu līdz 5 mm (paretam vairāk, ļoti reti - pat daudz vairāk), sākumā gandrīz balta, gaiši pelēka vai brūngana, vēlāk arvien tumšāka. Smaržo pēc garšvielas - grieķu sierāboliņa. Aug lielos un ciešos baros uz dižskābaržu un citu lapkoku mizas un atmirušas koksnes (īpaši mizas plaisās) rudenī, taču, pateicoties korķainajai konsistencei, saglabājas līdz nākamajai sezonai. Pareti sastopama; mēdz palikt nepamanīta niecīgo izmēru un nespilgtā krāsojuma dēļ. Neēdama.

Visas šīs lappuses fotogrāfijas ir uzņemtas nākamajā pavasarī pēc augļķermeņu izveidošanās, tāpēc tie šeit ir daudz tumšāki nekā puslīdz jauni!

Dižskābaržu fleogēna ir sīciņa kniepadatveidīga sēne (galviņa līdz 3 mm), sākumā balta, gaišpelēka vai brūngana, bet vēlāk arvien tumšāka.
Aug uz dižskābaržu u.c. lapkoku mizas un atmirušas koksnes; ja uz stāvoša stumbra, tad ar kātiņu horizontāli (attēls ir pagriezts par 90°).

Dižskābaržu fleogēna vienmēr aug uz lielos un ciešos baros, tipiski - izkārtodamās virknēs gar koksnes šķiedrojumu, it īpaši - mizas plaisās.

Dižskābaržu fleogēnas galviņa ir samtaina un nebūt nav 
īsti apaļa. Kātiņš bieži ir saliekts un uz lejasgalu tievāks.

 

Citādās