Vietnes sadaļas

Citādās 

Bumbieru-kadiķu rūsa
  Gymnosporangium sabinae (syn. Gymnosporangium fuscum) Pabērzu-graudzāļu rūsa
 

Parazītiska sēne ar sarežģītu dzīves ciklu un 4 sporu veidiem, kura ir novērojama vispirms pavasara vidū (aprīlī un maijā) uz kadiķu zariem kā blīvi izvietoti dzeltenoranži 1-2 cm gari radziņi (pēc taustes gļotaini), bet pēc tam - vasarā un rudenī (no jūnija līdz novembrim) uz bumbieru lapām kā dzeltenoranži plankumi ar tumšbrūnu vidu. Attīstās g/kārt uz kazaku kadiķiem (Juniperus sabina) un parastajām bumbierēm (Pyrus communis), bet it nekad - uz parastajiem kadiķiem (Juniperus communis). Diezgan bieži sastopama, taču maz ievērota. Jautājums par ēdamību nav aktuāls.

Pavasarī (aprīlī un maijā) bumbieru-kadiķu rūsa ir novērojama uz kadiķu zariem kā blīvi izvietoti dzeltenoranži 1-2 cm gari radziņi (detaļās sk. zemāk).

Bumbieru-kadiķu rūsas radziņi ir pēc taustes gļotaini (nojaušams jau pēc skata!). Vienkopus esošo radziņu skaits var būt no dažiem līdz pat simtiem.

Vasarā un rudenī (no jūnija līdz novembrim) bumbieru-kadiķu rūsa ir novērojama uz bumbieru lapām kā dzeltenoranži plankumi (detaļās sk. zemāk).

 

 

Uz parastajiem kadiķiem (Juniperus communis) aug dažas citas rūsassēnes no Gymnosporangium ģints.

 
 

Rūsas sēnes

Pabērzu-graudzāļu rūsa
 
 

Uz zaļajām
augu  daļām

 
 

Citādās