Vietnes sadaļas

Citādās 

Sarkstošā bankera
Melnā baltzobe Bankera fuligineoalba / Phellodon fuligineoalbus  
 

Prāva adateņsēne (diametrs līdz ~15 cm) ar gludu un visumā plakanu, taču gar malu viļņveidā izlocītu cepurīti dzeltenīgā, gaiši brūnā vai laškrāsā. Adatiņas augļķermeņa apakšpusē ir gar kātiņu nedaudz nolaidenas, baltas vai dzeltenīgas, līdz 1 cm garas. Kātiņš salīdzinoši īss, aptuveni cepurītes krāsā. Mīkstums ir dzeltenīgs. Aug rudens pusē skujkoku mežos smilšainā augsnē. Ļoti reti sastopama (dažā labvēlīgā gadā gan tikai reti). Neēdama.

Balstoties uz pētījumiem molekulārā līmenī, no bankeru ģints (Bankera) ir pārcelta uz baltzobju ģinti (Phellodon), taču latviskais nosaukums pagaidām saglabājas vecais.

 

 2020. gada sezonā, spriežot pēc Tīmeklī atrodamajiem fotouzņēmumiem, mūsu pašu un kolēģu vērojumiem, auga raženāk nekā parasti.

Sarkstošajai bankerai ir gluda un visumā plakana cepurīte ar izlocītu malu, gaišbrūna vai tml. ar gaišāku, pat baltu malu. Parasti ir aplipusi ar nobirām.

Sarkstošajai bankerai augļķermeņa apakšpusē ir dzeltenīgas vai baltas adatiņas, paretam līdz apmēram 1 cm garas, tomēr parasti īsākas.

Šīs lappuses foto ir no atradnēm Pierīgā, piejūras kāpu zonā Kalngales un Garciema staciju apkārtnē.

Melnā baltzobe

Baltzobes

 
 
 

Citādās