Vietnes sadaļas

Citādās 

Parastā ausenīte (vecāsmātes auss)
Auriscalpium vulgare
 

Priežu silos visai bieži sastopama sēne, tomēr niecīgo izmēru un tumšās krāsas dēļ grūti pamanāma. Cepurītes diametrs visbiežāk ir 1-2 cm, kātiņa garums - tipiski 3-5 cm, bet resnums - tikai 1-2 mm. Parasti aug ārā no meža trūdu kārtā esošiem priežu čiekuriem (visai reti - no egļu čiekuriem). Tai ir ādainas konsistences cepurīte, kurai apakšā ir adatiņas ar sporām, tipiski ap 3 mm garas. Gan cepurīti, gan kātiņu klāj cieti matiņi. Uzturam nav piemērota sīkstuma un niecīgo izmēru dēļ. Aug dažādos gadalaikos, taču biežāk to ierauga pavasarī, kad noliecas pie kādas priežu čiekursēnes.

Parastajai ausenītei gan nierveidīgo cepurīti, gan kātiņu klāj īsi un cieti matiņi (kā sari). Sākumā augļķermenis it patumši brūns, bet ar laiku nomelnē.

Parastā ausenīte, lai arī šķiet augam uz zemes, patiesībā aug uz meža trūdu slānī iekļuvušiem priežu čiekuriem (ļoti reti - egļu čiekuriem).
Mazo izmēru un nespilgtā krāsojuma dēļ tā ir pagrūti saskatāma uz meža nobiru fona (tāpēc šeit kopā ar augteni izcelta uz gaišas lapas).

Parastajai ausenītei cepurītes apakšpusē ir īsas nokarenas adatiņas, uz kurām tad arī attīstās sporas.

Lai gan tipiskais parastās ausenītes augstums ir lîdz 5 cm, paretam atgadās arī ievērojami lielākas.

Īsie cietie matiņi parastajai ausenītei klāj visu cepurītes virsu.

Citādās