Vietnes sadaļas

   www.senes.lv   

Aktualitātes-2014

Februāris 2014: pērnās sezonas turpinājums?!
Mushrooms and toadstools of February, 2014
 

Šī hronika atspoguļo to, ko vietnes senes.lv fotogrāfam gadījies atrast savās šīs sezonas gaitās pa Latvijas mežiem (un ne tikai mežiem).* Publicēšanas ātruma labad šeit atsakāmies no foto rūpīgas digitālās apstrādes. Tādēļ iepriekš atvainojamies par dažkārt viduvējo kvalitāti.

 

Februāris Marts Aprīlis Maijs Jūnijs Jūlijs Augusts Septembris Oktobris Nov.– Dec.


 

Tā kā meteroloģiskā ziema šogad bija nenormāli īsa, pērnā sēņu sezona tikpat kā nemanāmi pārgāja jaunajā. Vairākas vēla rudens vai agra pavasaru vēsumu mīlošas sugas bija atrodamas cauru ziemu, turklāt viena, kas agrāk šķita visai reta, - pat neparasti bieži (nošķeltā eksīdija). Par cik janvārī vietnes fotogrāfs nevarēja doties šādu ziemīgu sēņu meklējumos, fotohroniku sākam ar februāra vidu (un parastākām sugām).

 
 
Šīs samtainās ziemenes ir izaugušas burtiski ielas malā (kas it nemaz nav pārsteigums) februāra pirmajā pusē (kas gan notiek salīdzinoši reti).
 
 
Kausiņveidīgās Austrijas agrenes ir augušas pa kādai visu cauru ziemu, bet pavasarim līdzīgajā februārī dažviet gadījušās šādā ūdens ielenkumā.
 
 
Šīs oranžās puslocenes uz celma izaugušas nevis, kā pienāktos, krietnā rudenī, bet februārī! (Nofotografētas gan, korekti sakot, tikai 01.03.)
 
 
Arī šīs klijainās turzenes ir izaugušas uz celma jau februārī. (Arī tās nofotografētas, korekti sakot, 01.03.)
 

 
Februāris Marts Aprīlis Maijs Jūnijs Jūlijs Augusts Septembris Oktobris Nov.– Dec.
 

Vietnes sadaļas