Vietnes sadaļas

   www.senes.lv   

Aktualitātes-2012

Novembris 2012: sezonas beigu pārsteigumi
Mushrooms and toadstools of November, 2012
 

Šī fotohronika atspoguļo to, ko vietnes senes.lv fotogrāfam gadījies atrast savās šīs sezonas gaitās pa Latvijas mežiem (un ne tikai mežiem).  Šī mēneša attēlos ir pārsteigumi, kuri šāgada sēņu sezonas pašā izskaņā sagaidīja šīs vietnes fotogrāfu - gan mežā, gan blīvi apdzīvotā vietā! Publicēšanas ātruma labad šeit atsakāmies no attēlu rūpīgas digitālās apstrādes. Tādēļ iepriekš atvainojamies par dažkārt viduvējo kvalitāti.

 

Marts Aprīlis Maijs Jūnijs Jūlijs Augusts Septembris Oktobris Novembris


 
 
Lai gan 2012. gads nebija tāds izteikts samtaino ziemeņu gads kā iepriekšējais, šī kritala ir gandrīz visā garumā apaugusi ar simtiem augļķermeņu!
Lai arī visnotaļ labas ēšanai, šīs sēnes palika neievāktas, jo kārdinošā raža bija tik augstu virs zemes, ka nolasīšanai būtu jāatgādā krietnas kāpnes.
 
 

Samtaino ziemeņu čemuri uz kritalas kādreizējā lejasgala (augšējā attēlā - labajā malā), kur atradās aptuveni puse no augļķermeņu kopskaita.

 
 

Oranžās puslocenes, kas skaitās atrodamas tikai dabiskā vidē, te izaugušas uz vecām durvīm, kuras tagad kalpo par pagraba loga šahtas vāku!

 
 

Precīzāk, oranžās puslocenes ir izaugušas uz veco koka durvju "ielāpa" malām. (Iegriezumā - tā sēņu grupiņa, kura lielajā foto ir kreisajā malā.)

 
 
Šī miniatūrā lapkoku svečtursēne ir izaugusi "pareizā" vietā - uz celma,
taču diezgan "nepareizā" laikā - vēlā rudenī (nofotografēta 17.novembrī).
 

 
Marts Aprīlis Maijs Jūnijs Jūlijs Augusts Septembris Oktobris Novembris
 

Vietnes sadaļas